AHŞAP KAMERİYE- AHŞAP KAMELYA

Kameriye / Çardak / Gazebo / Kamelya

KameriyeGazebo ya da Çardak, yapılara ait bahçelerde güzel havalarda vakit geçirmek amacıyla yapılan, kare, dikdörtgen, altıgen ya da sekizgen gibi farklı şekillerde olabilen üstü genelde bir kubbe, yanları da korkuluk veya sarmaşık bitkilerle örtülen mimari ögedir. Kameriye sözcüğü yanlış olarak pek çok kişi tarafından KameryaKamelya gibi biçimlerde telaffuz edilmektedir. yapımında genellikle ahşap malzemelerin kullanıldığı kameriyelerin içine küçük bir kapıdan girilir ve duvar görevi gören yüzeylerinde oturmaya yarayan çıkıntılar ve isteğe göre ortasında bir masa vardır.
Kameriye ürünü, çatısı kapalı ve sıvı izolasyonlu yapıları temsil etmektedir. kameriyelerin en önemli özelliklerinden birisi de yapılardan veya binalardan bağımsız olarak tek başlarına ayakta durmalarıdır.

 

Kameriye ürünlerimiz genellikle ithal çam ağaçlarından imal edilmektedir. İsteğe göre özel Afrika ağaçlarından da (sapelli, ıroco, vb.) yapılmaktadır. Fırınlanmış olarak nem oranının %12-16 arasında tercih ettiğimiz ithal çam ağacı isteğe göre kahverengi ve yeşil emprenye edilerek ağacın mantar ve böcek istilasına karşı uzun yıllar koruyucu görev görmesi sağlanır. Ayrıca en iyi ahşap dış cephe boyalarıyla da istenilen renkte boyanıp ahşabın UV ışınlarından ve olumsuz hava koşullarından uzun yıllar korunması sağlanır.
Kameriye ürünlerimiz istenilen ebatlarda özel proje ve tasarım çalışması yapılarak, müşterilerimizin beklenti ve isteklerine en uygun koşullarda sunulmaktadır.
Kameriye malzemelerimiz, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tasarımlarına uygun olarak atölyede hazırlanır. Yerinde montajı yapıldıktan sonra son rötuş boyası yapılır.
Kameriye ürünlerimizi korkuluklu veya korkuluksuz olarak, ya da oturaklı veya oturaksız olarak tercih edebilirsiniz. Söz konusu korkuluk veya oturak modellerini tüm ürünlerimizde kullanılan veya tarafınızdan beğenilmiş olan farklı kaynaklardaki korkuluklardan tercih edebilirsiniz.
Kameriye ürünlerimizi seperatör veya payanda gibi farklı direk elemanları ile tercihinize göre kombine edebilirsiniz.
Kameriye ürünlerimizin çatı özellikleri; isteğe göre merteklerin altına ya da üstüne ahşap lambri çakılmaktadır. Lambri üzerine üst kalite seviyesindeki markalardan 2 mm veya yapının durumuna göre 3 mm kalınlığındaki membran, ısıtılarak yapıştırılması suretiyle çatı kaplanarak su izolasyonu yapılmaktadır. Membran kaplaması yapıldıktan sonra isteğe göre istenilen renkte şıngıl ya da kiremit döşenmektedir.
Kameriyeler ister evinizin ister villanızın isterseniz işyerinizin bahçesine kurulumu yapılabilir. Kameriyelerin zemin montajı ister beton üzerine isterseniz toprağa kazık çakma yöntemiyle zemini ahşap olarak yapılabilmektedir. Beton üzeri kameriyelerin de isteğinize göre zemini ahşap kaplanabilmektedir.

 Ahşap kameriye tasarımları için lütfen ürünler bölümüne bakınız….

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply