AHŞAP-METAL KIŞ BAHÇESİ

Kış Bahçesi, yapılara ait bahçelerde yapılmış olan kameriye veya veranda ürünlerinin cephelerinde farklı cam sistemlerinin uygulanması ile oluşturulan, hem kışın hem de yazın vakit geçirmek amacıyla yapılan mimari ögedir.

Kış Bahçesi ürünü, çatısı kapalı ve sıvı izolasyonlu aynı zamanda cepheleri ısı izolasyonuna uygun olarak farklı cam sistemleri ile kapatılmış olan yapıları temsil etmektedir. Kış bahçeleri bina veya yapılara bağlı olabileceği gibi bağımsız olarak tek başına da yükselebilmektedir.

Kış bahçesi ürünlerimiz genellikle ithal çam ağaçlarından imal edilmektedir. İsteğe göre özel Afrika ağaçlarından da (sapelli, ıroko, vb.) yapılmaktadır. Fırınlanmış olarak nem oranının %12-16 arasında tercih ettiğimiz ithal çam ağacı isteğe göre kahverengi ve yeşil emprenye edilerek ağacın mantar ve böcek istilasına karşı uzun yıllar koruyucu görev görmesi sağlanır. Ayrıca en iyi ahşap dış cephe boyalarıyla da istenilen renkte boyanıp ahşabın UV ışınlarından ve olumsuz hava koşullarından uzun yıllar korunması sağlanır.

Kış bahçesi ürünlerimiz istenilen ebatlarda özel proje ve tasarım çalışması yapılarak, müşterilerimizin beklenti ve isteklerine en uygun koşullarda sunulmaktadır.

Kış bahçesi malzemelerimiz, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tasarımlarına uygun olarak atölyede hazırlanır. Yerinde montajı yapıldıktan sonra son rötuş boyası yapılır.

Kış bahçesi ürünlerimizin cepheleri isteğe göre katlanır cam sistemleri, ahşap duvar panelleri ile kombine edilmiş katlanır cam sistemleri ya da ahşap doğrama pencere sistemleri ile kapatılabilmektedir.

Kış bahçesi ürünlerimizin çatı özellikleri; isteğe göre merteklerin altına ya da üstüne ahşap lambri çakılmaktadır. Lambri üzerine üst kalite seviyesindeki markalardan 2 mm veya yapının durumuna göre 3 mm kalınlığındaki membran, ısıtılarak yapıştırılması suretiyle çatı kaplanarak su izolasyonu yapılmaktadır. Membran kaplaması yapıldıktan sonra isteğe göre istenilen renkte şıngıl ya da kiremit döşenmektedir. Özel olarak istenmesi durumunda çatıda ısı izolasyonu oluşturmak maksadıyla; lambri üzerine OSB, strafor veya cam yünü gibi malzemeler ayrı ayrı ya da birlikte kullanılarak da çatı oluşturulabilir.

Kış bahçesi ürünleri, ister evinizin ister villanızın isterseniz işyerinizin bahçesine kurulumu yapılabilir. Kış bahçelerinin zemin montajı ister beton üzerine isterseniz toprağa kazık çakma yöntemiyle zemini ahşap olarak yapılabilmektedir. Beton üzeri kış bahçelerinin de isteğinize göre zemini ahşap kaplanabilmektedir.

Kış bahçesi ürünlerimizi tarafımızdan sunulan aksesuarlar ile kombine ederek de tercih edebilirsiniz.

KB-004

KB-005

KB-007

KB-008

KB-008

KB-008

KB-009- Ahşap konstrüksiyonlu motorlu tenteli kış bahçesi

KB-009- Ahşap konstrüksiyonlu motorlu tenteli kış bahçesi