Park Mobilyaları ( Kent Mobilyaları )

Park-Kent Mobilya Tasarımları

 

Şehir parkları insanların nefes almalarını sağlar. Şehrin içinde yer almasına rağmen gürültüden, karmaşadan, düzensizlikten uzaktır. Şehir dışına çıkamayan insanların imdadına koşar. Büyük şehirde yaşayan insanların psikolojileri diğer şehirlerde yaşayan insanlara göre daha kolay bozulabildiği için parkların getireceği sosyal etkileşimler ve toplumsal birliktelikler için faydalıdır.

Parklar aynı zamanda sosyal alanlar olarak da oldukça sık kullanılır. Çocukların ve ailelerin sosyalleşmeleri için en uygun alanlarla arasında yer alır. Bu yeşil alanlar şehirde yaşayan her türden insana hitap ettiği için (zengini, fakiri, genci, yaşlısı) toplumsal anlamda eşitliğin doğal olarak bulunduğu mekanlardan biridir diyebiliriz.

Betonarmenin şehirleri ele geçirdiği ve yapay bir sosyalleşme mekanı haline geldiği son dönemlerde , şehir parkları hem fiziksel hem de ruhsal açıdan çok daha fazla önem taşır.  Bir şeyler satın almak, bir şeyler yemek içmek zorunluluğunun yerine koşmak, bisiklete binmek, yeşilliklere uzanmak, piknik yapmak gibi aktivitelerle hem ruhen hem de fiziken daha sağlıklı kalabilirler.

İnsanların rahatlamak için geldikleri yerlerin mobilyalarının rahatlığı da bu konuda çok önemli, tasarımlarındaki şıklığın yanı sıra ergonomilerine verdikleri özen de İDEA park mobilyası tasarımlarını ön plana çıkartacaktır.

Kent mobilya tasarımları ile dünya çapında ismini duyurmaya çalışan İDEA’nın doğal, estetik ahşap-metal park mobilyalarını yakın zamanda parklarda görebilirsiniz.

idea

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply