Dört mevsim Kış Bahçesi Dekorasyonu

  Dört mevsim Kış Bahçesi Dekorasyonu

kıs-bahcesi-blog-1-

     Kış bahçelerinin sadece kış mevsimine özgü olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
Yaşam alanınızda dört mevsim doğayla bütünleşeceğiniz huzurlu bir mekan yaratmak için gereken ipuçlarıyla
kendi kış bahçenizi hazırlayın…

 kıs-bahcesi-blog-2-

 
Kış bahçenizi tasarlarken kendinizi rahat hissedeceğiniz bir mekan hazırlamaya gayret edin.
Hem kış hem de yaz boyunca mekanı kullanacağınızı göz önünde bulundurarak; şu anda nerede olmak isterdim, nasıl bir ortam beni rahatlatır ve bana huzur verir sorularını mutlaka kendinize sorun. Cevaplarınızı bulduğunuz zaman, kış bahçeniz için ilk adımı atmış olacaksınız.
kıs-bahcesi-blog-3-

 Bahçeniz uygun olduğu müddetçe evinizin istediğiniz cephesine kış bahçenizi konumlandırabilirsiniz.

Sanılanın aksine güney cepheli kış bahçeleri yazın sıcak, kuzey cepheli kış bahçeleri ise kışın soğuk olmaz.
Sıcak ve soğuk kavramı sizin kış bahçenizi iyi izole edebilmenizden geçmektedir.
 kıs-bahcesi-blog-4


Kış bahçeniz sizin hayallerinizdeki huzurlu mekanı anlattığı için dekorasyonda da istediğiniz kadar hayalperest davranabilirsiniz. Canlı ağaçlar veya bitkiler, tavandan sarkan sarmaşıklar ve ferforje mobilyalarla doğayı yaşam alanıza dahil edebilir, farklı ve cesur bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

 

kıs-bahcesi-blog-5


Eviniz büyük bir kış bahçesi yaptırmak için uygun değil ise tek cephesi ve tavanı cam olan küçük bir kış bahçesi hazırlayabilirsiniz. Duvarda ve zemindi krem veya bej tonlarını tercih ederek mekanı daha geniş gösterebilir, çelik konstrüksiyonu da duvar ve zemin renkleriyle uygun olacak tonlarda seçmeye özen göstermelisiniz. Bu kadar açık tonlar arasında mobilya seçiminde ise daha koyu renkler kullanılmalıdır.
Kahverengiler, siyahlar ve grilerle dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

kıs-bahcesi-blog-6

Kış bahçelerinin yaşam alanlarıyla bağlantısı olması gerekmiyor. Büyük bir bahçeniz varsa kış bahçenizi istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Çay veya kahve molalarını, haftasonları keyifli kahvaltıları, şarap eşliğinde izlediğiniz gün batımlarını burada yapabilirsiniz.
kıs-bahcesi-blog-7
Tavanında cam kullanılan kış bahçelerinde, güneş ışınlarından daha az etkilenen hasır mobilyaları tercih edin.
Hasır mobilyaların minderlerinde ya da yastıklarında renkli kılıflar kullanarak mekana hareket kazandırabilirsiniz.
kıs-bahcesi-blog-8

 

Dekorasyonu yaparken kış bahçenizin konumunu göz önünde bulundurun. Mekana eklenen kış bahçelerinde dekorasyon devamlılığı gerekebilir. Ancak modern bir yaşam alanına klasik mobilyalarla dekore edilmiş bir kış bahçesi ekleyemezsiniz diye bir kural yok. Yine de mekanların birbirini tamamlaması  gözünüze daha güzel gözükecektir.
kıs-bahcesi-blog-9 
Bir veya iki cephesi duvar olan kış bahçelerinde, cam tavan kullanarak daha aydınlık bir mekan elde edebilirsiniz. Duvar önlerine yerleştireceğiniz geniş yapraklı bitkiler, göz alıcı mobilyalar veya tablolar, duvarlara daha sıcak bir hava katmanıza yardımcı olur.
kıs-bahcesi-blog-10

 

Çatı kaplaması cam olan kış bahçelerinde, güneş ışınlarından korunmak için uzaktan kumandalı stor perdeleri tercih edebilirsiniz. Bu storların iplerinin olmaması, hem kullanım kolaylığı hem de dekorasyon bakımından size rahatlık sağlayacaktır. Güneş ışınlarından ya da etraftakilerin sizi görmesinden rahatsız oluyorsanız pencerelerinize de perde kullanabilirsiniz.

 

kıs-bahcesi-blog-12

 

Canlı bitkileri seviyorsanız kış bahçenizi keyifli bir seraya dönüştürebilirsiniz. Bitkiler ve çiçekler kış bahçenize renk katarken, doğayla da bütünleşmenizi sağlarlar. Kış bahçenizi hangi tarzda dekore ederseniz edin, saksılar ve vazolar içinde yer açmayı unutmayın.
kıs-bahcesi-blog-11

 

İyi bir havalandırma sistemi kış bahçenizin önceliklerinden biri olmalıdır. Sürme, kanat, pivot ve vasisdas açılım kabiliyetine sahip pencerelerle kış bahçenizin havalanmasını sağlayabilirsiniz. Cephelerde açılan pencereler istemiyorsanız, çatıya yerleştireceğiniz havalandırma pencerelerini de tercih edebilirsiniz.
kıs-bahcesi-blog-13
Ferforje mobilyalar kış bahçelerinin dekorasyonunda çok fazla tercih edilirler. Kullanım ve temizleme bakımından ev sahiplerine kolaylık sağlayan ferforjeler, mekana da romantik bir hava katarlar. Ferforjelerle hasır mobilyaları, taş duvarla da ahşap aksesuarları birleştirirseniz kış bahçenize küçük bir kır evi görüntüsü verebilirsiniz.
kıs-bahcesi-blog-14
Kış bahçenizi hobi odanız olarak da dekore edebilirisiniz. Huzurlu ve aydınlık bir mekan, ilham kaynağınızın artmasını sağlayacaktır.
Bahçenize uygun butik kış bahçesi tasarımları için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Tasarım ve imalatını yaptığımız kış bahçelerine buradan ulaşabilirsiniz…
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply