AHŞAP DECK / AHŞAP ZEMİN KAPLAMASI

Deck ürünü, en geniş tanımıyla dış mekân parkesi olarak tanımlanabilir. Villa ya da evlerin bahçelerine direk beton üzerine karkasla  ya da toprak ile teması kesilerek beton atılmadan yine karkaslar yardımıyla uygulanmaktadır. Ahşap deck, havuz kenarlarında, dış mekân yürüyüş yollarında, teraslarda, banyo içi, küvet altı gibi ıslak zemin üzerinde, yat ve gemi güvertelerinde uygulanan dış hava şartlarına dayanıklı ahşap malzemedir. Tüm bunların dışında kameriye, veranda ve pergola gibi ürünlerin zeminlerinin kaplanmasında da kullanılmaktadır.

Dış mekânların dekorasyonunda, suya dayanıklı ahşaplardan ya da emprenye edilmiş ağaç türlerinden üretilen malzemeler kullanılır. Kullanılan ağaç türleri genel olarak teak, iroko, afromosia veya emprenyeli çam ağacı türlerinden seçilmektedir. Son dönemlerde özel ısıl işlem görmüş thermowood ve ahşap-plastik karışımından oluşan kompozit malzemeler de kullanılmaktadır.

DK-001

DK001

DK-002- Ahşap Karo Deck

DK-003 Armuzlu iroko zemin kaplaması

DK-003 Armuzlu İroko Zemin Kaplaması

Deck ürünler, isteğe bağlı olarak üstten vidalı ya da klipsli olacak şekilde montajı yapılabilir. Çam türlerinin seçilmesi halinde teknik özellikleri bakımından, ileri dönemlerde sorunlar yaşamamak adına üstten vidalama yapılması tavsiye edilmektedir. Afrika kökenli ağaç türlerinin paha değerinin yüksek olması bakımından, gizli klips ile uygulanması daha doğru bir tercih olarak değerlendirilebilir. Bu şekilde yapılan uygulamalara Boy Deck Uygulaması adı verilmektedir.

Boy deck uygulaması dışında karo deck uygulaması da söz konusu olmaktadır. İstenilen ebatlarda ve istenilen desenlerde plastik birbirine geçme alt malzeme ile değişik desenlerde karolar biçiminde demonte olarak değişik mekânlarda rahatlıkla tekrar söküp kullanmak üzere üretip monte etmek mümkündür.

Döşemesi gerçekleştirilmiş deck ürünlerin yüzeylerine, tercihe bağlı olarak özel deck yağları veya özel deck boyaları uygulanabilmektedir. Bu sayede farklı estetik ve görselliğe sahip mekânlar elde etmek mümkün olmaktadır.

DK-004 İroko-Teak Banyo Deck

DK-005- Ahşap Büyük Karo Deck

DK-007-Ahşap Sabit Boy Deck

DK-008 Ahşap Tırtıklı Zemin Kaplaması

DK-009- Standart iroko deck teras uygulama

DK-009-Standart iroko deck uygulama

DK-009 Standart İroko Deck Uygulama

DK-009-Standart iroko deck uygulama

DK-010- Emprenyeli ithal çam deck uygulama

DK-010- Emprenyeli veya boyalı ithal çam deck uygulama

DK-010- Emprenyeli veya boyalı ithal çam deck uygulama

DK-011 Özel Banyo Uygulamaları ( Teak veya İroko)

DK-012 Mozaik Karo ve Teak Deck Uygulaması