AHŞAP VERANDA

AHŞAP VERANDA / TARAÇA

Veranda ya da Taraça, yapıların genellikle zemin katında ya da çatı katlarında, yer ile aynı hizada ya da yükseltilmiş, üzeri bir çatıyla örtülü, cepheleri açık, korkuluklu veya camlı, büyükçe sundurma ya da balkondur. Hindistan’da konuşulan pek çok yerel dilde karşılığı olmasından yola çıkılarak, verandaların ilk olarak Hint mimarisinde ortaya çıkmış bir yapı stili olduğu sanılmaktadır. Verandalar bu bölgelere çeşitli amaçlarla gelen Araplar, Hollandalılar ve Portekizlilerin aracılığıyla Avrupa’ya ve oradan da tüm dünyaya yayılmıştır. bugün geleneksel Hint mimarisindeki biçiminden oldukça uzakta olmasına karşın nispeten yeni bir mimari tarz olarak müstakil yapılarda sıkça kullanılmaktadır.
Veranda ürünü; yapılara veya binalara bağlanmış olan, çatısı kapalı ve sıvı izolasyonlu yapıları temsil etmektedir. 
Veranda ürünlerimiz genellikle ithal çam ağaçlarından imal edilmektedir. İsteğe göre özel Afrika ağaçlarından da (sapelli, ıroko, vb.) yapılmaktadır. Fırınlanmış olarak nem oranının %12-16 arasında tercih ettiğimiz ithal çam ağacı isteğe göre kahverengi ve yeşil emprenye edilerek ağacın mantar ve böcek istilasına karşı uzun yıllar koruyucu görev görmesi sağlanır. Ayrıca en iyi ahşap dış cephe boyalarıyla da istenilen renkte boyanıp ahşabın UV ışınlarından ve olumsuz hava koşullarından uzun yıllar korunması sağlanır.
Veranda ürünlerimiz istenilen ebatlarda özel proje ve tasarım çalışması yapılarak, müşterilerimizin beklenti ve isteklerine en uygun koşullarda sunulmaktadır.
Veranda malzemelerimiz, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tasarımlarına uygun olarak atölyede hazırlanır. Yerinde montajı yapıldıktan sonra son rötuş boyası yapılır.
Veranda ürünlerimizi korkuluklu veya korkuluksuz olarak, ya da katlanır camlı olarak (bunun için lütfen kış bahçesi ürünlerimizi inceleyiniz) tercih edebilirsiniz. Söz konusu korkuluk modellerini tüm ürünlerimizde kullanılan veya tarafınızdan beğenilmiş olan farklı kaynaklardaki korkuluklardan tercih edebilirsiniz.
Veranda ürünlerimizi seperatör veya payanda gibi farklı direk elemanları ile tercihinize göre kombine edebilirsiniz.
Veranda ürünlerimizin çatı özellikleri; isteğe göre merteklerin altına ya da üstüne ahşap lambri çakılmaktadır. Lambri üzerine üst kalite seviyesindeki markalardan 2 mm veya yapının durumuna göre 3 mm kalınlığındaki membran, ısıtılarak yapıştırılması suretiyle çatı kaplanarak su izolasyonu yapılmaktadır. Membran kaplaması yapıldıktan sonra isteğe göre istenilen renkte şıngıl ya da kiremit döşenmektedir.
Verandalar ister evinizin ya da villanızın balkonu ya da bahçe girişi, ister işyerinizin girişine kurulabilmektedir. Verandaların montajı genellikle hazırlanmış olan sert zemin üzerine yapılmaktadır. Beton veya sert zemin üzeri montaj edilen verandaların zemini isteğiniz doğrultusunda ahşap ile kaplanabilmektedir.
Veranda ürünlerimizi tarafımızdan sunulan aksesuarlar ile kombine ederek de tercih edebilirsiniz.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply