AHŞAP PERGOLA / PERGOLE

Pergola, belirli bir hat boyunca yanlarına sütün ya da direkler dikilerek, üstü ahşap latalar, ahşap panjurlar, farklı tekstil malzemeleri ile ya da sarmaşık bitkilerle donatılmış gölgeli alan, yürüyüş yolu ya da geçittir. Sözcüğün kökeni, Latincede saçak, suyolu anlamına gelen pergula ifadesine dayanmaktadır. Avrupa dillerine İtalyanca vasıtasıyla girmiş ve bugünkü anlamını kazanmıştır. Ülkemizde pergole adıyla anılmasına karşın bu kullanımın yanlış olduğu ifade edilebilir. Günümüzde her geçen gün talebi artmakta olan pergolalar farklı ağaç türlerinden yapılmaktadır. Anadolu’da bu tür yapılara gölgelik adı da verilmektedir.

Ahşap Pergola ürünü; yapılara veya binalara bağlanmış olan ya da bağımsız olarak tek başına yükselen, çatısında sıvı izolasyonu bulunmayan gölgelik oluşturmak maksadıyla yapılan farklı çatı şekilleri ve malzemelerine sahip yapıları temsil etmektedir.

Ahşap Pergola ürünlerimiz genellikle ithal çam ağaçlarından imal edilmektedir. İsteğe göre özel Afrika ağaçlarından da (sapelli, ıroko, vb.) yapılmaktadır. Fırınlanmış olarak nem oranının %12-16 arasında tercih ettiğimiz ithal çam ağacı isteğe göre kahverengi ve yeşil emprenye edilerek ağacın mantar ve böcek istilasına karşı uzun yıllar koruyucu görev görmesi sağlanır. Ayrıca en iyi ahşap dış cephe boyalarıyla da istenilen renkte boyanıp ahşabın UV ışınlarından ve olumsuz hava koşullarından uzun yıllar korunması sağlanır.

Ahşap Pergola ürünlerimiz istenilen ebatlarda özel proje ve tasarım çalışması yapılarak, müşterilerimizin beklenti ve isteklerine en uygun koşullarda sunulmaktadır.

Ahşap Pergola malzemelerimiz, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tasarımlarına uygun olarak atölyede hazırlanır. Yerinde montajı yapıldıktan sonra son rötuş boyası yapılır.

Ahşap Pergola ürünlerimizi korkuluklu veya korkuluksuz olarak, ya da oturaklı veya oturaksız olarak tercih edebilirsiniz. Söz konusu korkuluk veya oturak modellerini tüm ürünlerimizde kullanılan veya tarafınızdan beğenilmiş olan farklı kaynaklardaki korkuluklardan tercih edebilirsiniz.

Ahşap Pergola ürünlerimizi seperatör veya payanda gibi farklı direk elemanları ile tercihinize göre kombine edebilirsiniz.

Ahşap Pergola ürünlerimizin çatı özellikleri; isteğe ya da projeye göre farklı mertek dizilimleri ile tercih edilebileceği gibi, merteklerin üzerine farklı türde kumaş uygulamaları yapılabilir. Ayrıca mertek aralarına panjur sistemi yapılarak farklı tasarımlar da elde edilebilir. Farklı mertek dizilimleri tercihi ile sarmaşık tarzı bitkilerin uygulanması ile gölgelik alanları oluşturulabilir.

Ahşap Pergola ürünlerimiz ister evinizin ister villanızın isterseniz işyerinizin bahçesine kurulumu yapılabilir. Pergolaların zemin montajı ister beton üzerine isterseniz toprağa kazık çakma yöntemiyle zemini ahşap olarak yapılabilmektedir. Beton üzeri pergolaların da isteğinize göre zemini ahşap kaplanabilmektedir.

Ahşap Pergola ürünlerimizi tarafımızdan sunulan aksesuarlar ile kombine ederek de tercih edebilirsiniz.

PR-003

PR-004

PR-004

PR-004

PR-004 Genel Görünüş

PR-006- Butik Tasarım Pergola

PR-007- Butik Tasarım Pergola

PR-008

PR-009- Ahşap Pergola Yürüme Yolu

gncahsap_panjur-saçaklı-pergola

PR-011- Butik Ahşap Pergola Tasarımı

PR-012

PR-013

PR-014

PR-014 Tenteli Panjurlu Ahşap Pergola

PR-015

PR-015

PR-016

PR-017

PR-018

PR-019- Sabit Tenteli Pergola

PR-019- Sabit Tenteli Pergola

** Motorlu Tenteli Pergola ürünümüzde müşteri  isteğine göre ahşap konstrüksiyon veya metal konstrüksiyon kullanılabilmektedir. Metal konstrüksiyonlu örnekleri görmek için tıklayınız

PR-020 Ahşap Konstrüksiyonlu Motorlu Tenteli Pergola

PR-020 Ahşap Konstrüksiyonlu Motorlu Tenteli Pergola

PR-021-Panjurlu ( Güneş Kırıcılı) Pergola

PR-021-Panjurlu ( Güneş Kırıcılı) Pergola

PR-022-Ahşap Pergola

PR-023- Ahşap Korkuluklu Pergola

PR-024-Ahşap Yay Pergola

PR-025 Ahşap Tenteli Pergola Tasarım

PR-025 Ahşap Tenteli Pergola Uygulama (Tek Parça)

PR-025 Ahşap Tenteli Pergola Uygulama (Tek Parça)

TB-043-Alttan-Üstten Geçirmeli Tente Sistemi (Parçalı)

PR-027 Parçalı Tenteli Ahşap Pergola