AHŞAP KAMERİYE / ÇARDAK / GAZEBO / KAMELYA

Ahşap Kameriye, Gazebo ya da Çardak, yapılara ait bahçelerde yazın vakit geçirmek amacıyla yapılan, kare, altıgen ya da sekizgen gibi farklı şekillerde olabilen üstü genelde bir kubbe, yanları da korkuluk veya sarmaşık bitkilerle örtülen mimari ögedir. Kameriye sözcüğü yanlış olarak pek çok kişi tarafından KameryaKamelya gibi biçimlerde telaffuz edilmektedir. Yapımında genellikle ahşap malzemelerin kullanıldığı kameriyelerin içine küçük bir kapıdan girilir ve duvar görevi gören yüzeylerinde oturmaya yarayan çıkıntılar ve isteğe göre ortasında bir masa vardır.

Ahşap Kameriye ürünü çatısı kapalı ve sıvı izolasyonlu yapıları temsil etmektedir. Kameriyelerin en önemli özelliklerinden birisi de yapılardan veya binalardan bağımsız olarak tek başlarına ayakta durmalarıdır.

Ahşap Kameriye ürünlerimiz genellikle ithal çam ağaçlarından imal edilmektedir. İsteğe göre özel Afrika ağaçlarından da (sapelli, ıroko, vb.) yapılmaktadır. Fırınlanmış olarak nem oranının %12-16 arasında tercih ettiğimiz ithal çam ağacı isteğe göre kahverengi ve yeşil emprenye edilerek ağacın mantar ve böcek istilasına karşı uzun yıllar koruyucu görev görmesi sağlanır. Ayrıca en iyi ahşap dış cephe boyalarıyla da istenilen renkte boyanıp ahşabın UV ışınlarından ve olumsuz hava koşullarından uzun yıllar korunması sağlanır.

Ahşap Kameriye ürünlerimiz istenilen ebatlarda özel proje ve tasarım çalışması yapılarak, müşterilerimizin beklenti ve isteklerine en uygun koşullarda sunulmaktadır.

Ahşap Kameriye malzemelerimiz, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tasarımlarına uygun olarak atölyede hazırlanır. Yerinde montajı yapıldıktan sonra son rötuş boyası yapılır.

Ahşap Kameriye ürünlerimizi korkuluklu veya korkuluksuz olarak, ya da oturaklı veya oturaksız olarak tercih edebilirsiniz. Söz konusu korkuluk veya oturak modellerini tüm ürünlerimizde kullanılan veya tarafınızdan beğenilmiş olan farklı kaynaklardaki korkuluklardan tercih edebilirsiniz.

Ahşap Kameriye ürünlerimizi seperatör veya payanda gibi farklı direk elemanları ile tercihinize göre kombine edebilirsiniz.

Ahşap Kameriye ürünlerimizin çatı özellikleri; isteğe göre merteklerin altına ya da üstüne ahşap lambri çakılmaktadır. Lambri üzerine üst kalite seviyesindeki markalardan 2 mm veya yapının durumuna göre 3 mm kalınlığındaki membran, ısıtılarak yapıştırılması suretiyle çatı kaplanarak su izolasyonu yapılmaktadır. Membran kaplaması yapıldıktan sonra isteğe göre istenilen renkte şıngıl ya da kiremit döşenmektedir.

Ahşap Kameriyeler ister evinizin ister villanızın isterseniz iş yerinizin bahçesine kurulumu yapılabilir. Kameriyelerin zemin montajı ister beton üzerine isterseniz toprağa kazık çakma yöntemiyle zemini ahşap olarak yapılabilmektedir. Beton üzeri kameriyelerin de isteğinize göre zemini ahşap kaplanabilmektedir.

Ahşap Kameriye ürünlerimizi tarafımızdan sunulan aksesuarlar ile kombine ederek de tercih edebilirsiniz.

KM-008 Sekizgen Kameriye Uygulama

KM-008-Sekizgen Kameriye Uygulama

KM-009 Çapraz Korkuluklu Kare Kameriye (Özel Ölçü)

KM-011 Kiremit Çatılı Ahşap Kameriye

KM-014 Ahşap Tasarım Kameriye

KM-014 Ahşap Tasarım Kameriye

KM-019- Özel Tasarım Güvercinlikli Ahşap Altıgen Kameriye

KM-022-Sekizgen Tenteli Kameriye

KM-023- Seperatörlü Tenteli Kameriye

KM-023- Seperatörlü Tenteli Kameriye

KM-024- Tenteli Kameriye

KM-025- Tenteli Payandalı Kameriye

KM-026 Tenteli Kare Kameriye