AHŞAP BAKIMI VE  ONARIMI

bakım-onarım

DIŞ MEKAN AHŞAP BAKIM VE ONARIMI

Özellikle dış mekânlarda kullanılmakta olan ahşap ürünler; iklim değişiklikleri, direk güneş ışınları, kar, yağmur ve rüzgâr gibi etkenler nedeniyle yıpranmakta ve yüzeylerinde aşınmalar meydana gelmektedir. Bununla birlikte kullanılan kalite seviyesi ve marka değeri düşük yüzey işlem ürünleri kullanılması nedeniyle bakım periyotları kısalmaktadır. Ayrıca, imalat sırasında bilimsel gerekliliklerin göz ardı edildiği ürünlerde de farklı sorunlar meydana gelebilmektedir. Tüm bu yıpranma, yüzey aşınmaları ve diğer sorunlar ile ilgili olarak ahşap ürünler bakım ve onarıma ihtiyaç duymaktadırlar. Firmamız ihtiyaç olunan bakım onarım konularında en üst kalite düzeyindeki, sektörün önde gelen markalarının ürünleri ile gerekli işlemleri, prosedürlerine ve gereklerine uygun şekilde gerçekleştirmektedir.

Bakım ve Onarım Kapsamındaki Hizmetlerimiz:

  • Ahşap bina, ahşap kameriye, veranda, pergola, deck (zemin kaplamaları), cephe kaplamaları, saksı, bahçe mobilyaları, çitler, kış bahçesi ve köprü gibi; bakım periyotları gelmiş olan ürünlerin yüzey işlemlerinin gerçekleştirilmesi.
  • Bakım kapsamında; ahşap ürünlerin yüzeylerinin zımparalanması ve yüzey koruyucu boyaların uygulanması gibi işlemler gerçekleştirilmektedir.
  • Ahşap bina, ahşap kameriye, veranda, pergola, deck (zemin kaplamaları), saksı, bahçe mobilyaları, çitler, kış bahçesi ve köprü gibi; farklı nedenlerle deforme olmuş ya da yıpranmış ürünlerin onarım işlemleri gerçekleştirilmektedir.
  • Onarım kapsamında; ahşap ürünler üzerinde materyal-parça değişimleri, yüzey işlemleri ve gerekli fiziksel müdahaleler yapılmaktadır.

Dış mekan ahşapların veya bahçe mobilyalarının üretiminde emprenyeli çam, ıroko veya tik gibi doğal ömrü uzun ahşap türleri kullanılmış ise, bakım için kalite seviyesi yüksek üst düzey markaların sunduğu Ahşap Yüzey Temizleyici ile proseslerine uygun olarak temizlik yapıldıktan sonra ahşaplar doğal halleri ile kullanılabilir. Ancak ahşap yüzeyleri iklim değişikliklerine, UV ışınlarının yıpratıcı etkisine, aşınmaya ve tekrar kirlenmeye karşı korumak ve daha uzun süreli bakım ihtiyacı olmadan kullanmak için doğal yağlardan oluşan tik yağı ve özel deck stain boyaların kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kullandığımız ahşap yüzey temizleyiciler ile grileşmiş, kirlenmiş, üzeri küflü görünüm almış ahşaplar hemen temizlenir, kirden arındırılır ve ilk günkü görünümüne kavuşturulur. Kullanılan ürünler su bazlı ve çevre dostudur. Bitki ve hayvanlara zarar vermeksizin biyolojik olarak çözünürler.

İÇ MEKAN AHŞAP BAKIM VE ONARIMI

Ahşap mobilyalar, sunta, mdf panel mobilyalara göre hem daha pahalı hem de bakımı ve tamiratı zor olan eşyalardır. Evinizde veya işyerinizde mobilya olarak ahşap ürünleri tercih ediyorsanız, mobilyalarınızı uzun süre kullanabilmek için bakım prosedürlerine riayet etmeniz gerekmektedir. Bakım atölyemizde iç mekânda kullanılan ve zamanla yıpranan doğal ahşap, masif ve kaplamalı mobilyaların bakım ve onarımları yapılmaktadır. Kullanılan boyalar/yağlar masif ahşaba özel ekolojik boyalar/yağlardır.

  • Taşınma sırasında yıpranmış, zarar görmüş ve tekrar kullanmak istediğiniz mobilyalarınızın boya bakımları yapılmaktadır.
  • Duvar boyaları ve dekorasyon değişikliği yapıldığında mobilyalarınızın da dekorasyonunuza uygun yenilemesi yapılmaktadır.
  • Sade mobilyalara rüstik görünüm kazandırma çalışmaları yapılmaktadır.
  • Son zamanlarda çok kullanılan kütük masa, sehpaların kurutma şartlarına uygun olmayanlar zamanla dönmekte, çarpılmakta ve yarılmaktadır. Bu tarz doğal ahşap mobilyalarında bakımları yapılmaktadır.
  • SUNTA, MDF gibi panel mobilyaların bakımları yapılmamaktadır. Sağlığa zararlı Lake, cila veya sentetik bazlı boya uygulaması yapılmamaktadır.